Nakupovanie v Paríži

Aký je najlepší spôsob nákupu v Paríži? Kde to urobiť? Paríž je považované za hlavné mesto módy. Módny týždeň, ktorý sa zvyčajne odohráva v októbri, je najpopulárnejší na svete. Tu sú tipy, ako vychutnať Paríž práve v tomto období.

Všetky najchudobnejšie a najnovšie a kreatívne trendy sa narodili v Paríži. To je dostatočný dôvod na to, aby ste mohli nakupovať v Paríži. Takže nevyhnutne sa očakáva, že budete nakupovať ako jeho obyvatelia, ak sa chcete dostať na špičku toho, čo je horúce v módnom priemysle.

V uliciach, nákupných centrách, malých butikoch nájdete skvostné kombinácie. Ak prichádzate do Paríža a máte pocit, že sa budete inšpirovať parížskou módou, potrebujete vedieť, kam chodia miestni obyvatelia a naplnia si svoj šatník! Prečítajte si viac informácií o tom, kde sa nakupovať!

Nájdete veľa Parížanov nakupovať na obrovských cestách, ako je rue de Rennes, ktorá sa nachádza v blízkosti záhrady. Najbližšie stanice metra sú zastávky Montparnasse, Saint Placide, Saint Sulpice alebo St Germain-des-Près na linke 4. Máte tiež stanicu metra v Rennes na zelenej línii číslo 12. To je veľa staníc metra na nákupy a nie je to koniec!

Máte tiež bulvár Haussmann, kde sú najbližšie stanice metra Havre Caumartin na trati 3 a 9, alebo Chaussin d’Antin – La Fayette na trati 9. Potom môžete prejsť na rue de Rivoli, ktorá začína na námestí Place de la Concorde (linky 1, 8 a 12) januari 2019 a končí v Saint Paul (línia 1). Táto ulica je jednou z najdlhších nákupných ulíc v Paríži. Existujú tu prevažne medzinárodné reťazce vrátane H&M alebo Zara, ktoré určite nájdete aj doma. Ale je to moje obľúbené miesto, pretože je dlhé asi tri kilometre. A to je veľa orientačných bodov a bude vás viesť k ďalšiemu odporúčanému trendovému miestu: le Marais!

Čo je naozaj špecifické v parížskej móde, je oblasť nazvaná Le Marais (stanica svätého Pavla na linke 1). V Marais nájdete len malé úzke uličky, ktoré zostali od stredoveku – je to ako staré mesto. Le Marais je módne miesto, kde ľudia denne nakupujú a bavia sa cez noc. Rozsah cien sa tam značne líši. Nájdete tu autorské obchody, obchody s umeleckými dielami alebo luxusné obchody, ktoré prevádzkujú majitelia.

Ale ak si nemôžete dovoliť tento typ obchodov, môžete sa pokúsiť nájsť najlacnejšie oblečenie v Paríži vo friperies, ktoré sú obchody s oblečením z druhej ruky. Je to taká zábava, cíti sa ako pri hľadaní pokladu. Od pin-up šiat až po košele, budete musieť hľadať správnu položku!

K dispozícii je jeden obchod s názvom Kiloshop. V tomto obchode závisí konečná cena od hmotnosti oblečenia. Parížania milujú odhalenie výhod: historické tašky, bundy, kabáty, košele a staré šaty, ktoré sa dajú skrátiť! V Le Marais nájdete veľa predajní odevov z druhej ruky. To je hlavný dôvod, prečo milujem najmä nakupovanie v Le Marais!

Nakupovanie v Paríži je tiež spojené s obchodnými domami – obrovskými nákupnými strediskami. Pretože v skutočnosti je Paríž jedným z prvých miest na svete, kde vznikli. V obchodných domoch nájdete všetko, čo potrebujete, ale musíte vedieť, že každý má svoje vlastné špeciálne funkcie. Le Printemps má najkrajšie obchodné fronty a Les Galeries Lafayette má nádhernú kopulu vyrobenú zo skla, ktorú môžete obdivovať od stredu prízemia bra wifi-signal.