Typy a triky čo určite nekupovať pod stromček

Čas Vianoc sa už neskonale blíži, ani sa nenazdáme a pod stromčekom budeme rozbaľovať baliaci papier a s nadšením pozorovať nami obdarovaných, rovnako ako oni budú pozorovať nás. Na jednej strane je nám všetkým jasné, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale tiež by sme mali mať na pamäti, že určitú rolu darčeky predsa len zohrávajú. Iné je samozrejme obdarovať deti, nakoľko pri deťoch zväčša tušíme, či niekedy dokonca aj vieme, čo deti pod stromčekom chcú nájsť. Je to z toho dôvodu, že väčšina rodičov prezieravo so svojimi deťmi píše list Ježiškovi. A tí dospelí, tí už väčšinou list písať nechcú. V zabehnutej rodine sa už málokedy dostávate do trápnych situácii, jednak sa poznáte a jednak už aj tušíte čo môžete čakať od svojich blízkych. Horšie je to ak ste napríklad vo vzťahu krátko a máte spolu stráviť prvé Vianoce (eliminere uønsket hår).

Ešte sa nie veľmi poznáte a tu nastáva otázka, ktorú som ja napríklad nenávidela najviac. A to je do koľko peňazí má človek darček kúpiť? Áno je jasné, že by sa všeobecne ľudia nemali obdarovávať extrémne drahými darmi. Rovnako toto pravidlo platí aj pri novo zaľúbených milencoch. Nič extrémne drahé. To čo je pre Vás extrém, však musíte odhadnúť vy. Okrem finančného hľadiska je nutné obzerať sa aj na to či na niektoré darčeky nie je príliš skoro. Napríklad na mixér pre frajerku je určite skoro, ak sa jedná o Vaše prvé Vianoce. Dôležité je oboznámiť sa s tým, kde si darčeky budete odovzdávať, pretože ak v kruhu rodiny asi by nebolo celkom vhod, ak by sa jednalo o príliš osobné darčeky napríklad v podobe erotickej bielizne. Možno by ale bolo tiež vhodné aspoň naznačiť kam sa chcete čo sa darčeku týka pri výbere uberať, aby ste potom neboli prekvapené, že vy ho obdarujete magnetkou s motivačným citátom a on Vám daruje kašmírový sveter. Ja by som sa osobne cítila veľmi neosvoja, ak by som situáciu neodhadla.

Je však veľmi pravdepodobné, že zamilovaný pár si odpustí aj aký taký prešľap. Oveľa horšie je to s teenagerom a výberom darčeka pre neho. Tí sú na seba obzvlášť citliví, napríklad v prípade násťročných detí, by som sa ja určite vyhýbala osobným a sentimentálnym darčekom. Darovávať deťom v takom to veku zarámovanú rodinnú fotografiu by asi nebolo z ich strany celkom pochopené. Rovnako by asi nebol veľmi potešení preňho absurdným výmyslom, napríklad kurzom štrikovania, či napríklad ešte lepšie ak mu, zväčša babky sú také expertky, darujú len vlnu a ihlice nech si niečo vytvorí sám. Je pravda, že v neskoršom veku sa ale stáva z takýto darčekov už len vtipná historka. A ešte jedna rada takmer na záver, najmä pre dlhoročné páry. Ak si poviete, že si pod stromček dávať nič nebudete, tak vedzte, že žiadna žena to tak nenechá a pod stromček Vám aspoň maličkosť kúpi. Nesklamte ju a kúpte tiež aspoň maličkosť. Napríklad hrnček s venovaním, prívesok, kozmetický balíček, šál alebo knihu, tá poteší vždy enheden efter brusebad. A ešte raz si pripomeňme, to čo by sme si mali mať na pamäti stále, že Vianoce nie sú v prvom rade o darčekoch.